Share

Interiér s nádychom luxusu

Interiér s nádychom luxusu

Ako dostať do interiéru tú správnu dávku luxusu?

Pre mnohých banálna otázka, na ktorú existuje veľmi jednoduchá odpoveď : stačí kúpiť tú najdrahšiu sedačku, zopár originálov vzácnych umeleckých  diel a na zem pohodiť drahú kožušinku…

Skutočne luxusný interiér by však mal byť  nevšedný a jedinečný . Preto je takmer vždy výsledkom kreatívneho procesu designéra a klienta.  Nestačí len nápad, ani kolekcia najdrahších  solitérov. Ide o hru  s farbou, formou a  textúrou materiálu.  Práve tá má  veľký vplyv na podvedomie a dokáže vytvoriť želaný efekt  nevšednosti, elegancie a prepychu. Mäkkosť  zamatu, žiarivý lesk  kovu, zmyselnosť  oblých tvarov, to sú prvky s ktorými sme pohrali aj v tomto interiéru. Každý  detail, každý prvok  by mal  prejsť premysleným výberom, tak  aby sme na záver mali dojem, že tam patrí odjakživa.

Dnes nemáme  presnú definíciu luxusu, ani luxusného interiéru. Každý má svoju  predstavu o ňom. Aká je tá naša?  Určite by nemal chýbať  jemný  dotyk  hodvábu  či zamatu, tradičná remeselnícka práca,  svietidlo, ktoré  je umeleckým dielom, teplý pocit vyvolaný  krásnym kusom dreva,  mäkosť  ručne vyrobeného koberca, umývadlo alebo vaňa z pravého kameňa, lesk pravého  krištáľu….

Share post: