Share

V Miláne vládla atmosféra luxusu a nostalgie

V Miláne vládla atmosféra luxusu a nostalgie

Zaoblené formy,  skosené hrany, tlmené  odtiene, tvary evokujúce  50 – 60 roky – to sú hlavné  trendy, ktoré ovplyvnili  design tohtoročnej milánskej výstavy Salone del mobile.

výstava talianského nábytku

talianský nábytok

V centre pozornosti  designérov sa ocitol  konferenčný stolík, ktorý  dostal podobu  viacerých  na seba nadväzujúcich  kusov  zaoblených tvarov,  ktoré možno flexibilne usporiadať  podľa momentálnych potrieb . Stolík sa tak stáva funkčným ale aj dekoratívnym ťažiskom  obývačky.

talianský nábytoktalianský nábytok v milane

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čo sa týka farieb , do popredia sa dostali menej všedné odtiene  ako langusta, kobaltová modrá či trávová zelená, ktoré sem tam prerušili akcenty žltej  a červenej.

Celkovo z expozícií dýchala atmosféru  jemného  diskrétneho luxusu. Ide však o luxus, ktorý nevidno na prvý pohľad, je skrytý v kvalite materiálu,  v premyslených  detailoch ,  vzácnych povrchových úpravách, jednoduchých formách,  teplých , mäkkých materiáloch.

talianská sedačka z milána

 

Takže, ak by ste chceli u Vás doma niečo vylepšovať, skúste  mäkučký  zamatový vankúšik,   mramorový  obklad alebo pekný veľký kúsok  impozantnej zelene.

talianský nábytok v milane

 

Share post: