Share

Predíde zbytočným chybám

Predíde zbytočným chybám

Bytový architekt – zbytočný luxus alebo dobre vynaložené peniaze?

Dobrý bytový architekt sa veľa pýta. Musí zistiť, ako si interiér predstavujete, čo sa vám páči, aké štýly preferujete, aké farby máte radi, ako žije vaša rodina, čo plánujete do budúcnosti, aké funkcie bude interiér plniť. Cieľom tejto fázy je spoznať  čo najlepšie osobnosť klienta, tak aby  mohol vzniknúť interiér šitý na mieru. Je to zbytočný luxus, ktorý si nemôžete dovoliť? Praktické skúsenosti ukazujú, že bytový architekt si takmer vždy na seba zarobil. Ušetril starosti, čas, peniaze. Predišiel zbytočným chybám typu, čo  s béžovým, ktoré sa nehodí k  žltej sedačke…

AKO MÔŽE POMÔCŤ S  NÁVRHOM INTERIÉRU BYTOVÝ ARCHITEKT?

 • optimálne odhadne možnosti e predpoklady priestoru
 • má prehľad o materiáloch a zariaďovacích predmetoch v rôznych cenových kategóriách. Nemusíte sa preto obávať, že vám bude vnucovať zariadenie nad vaše finančné možnosti
 • vie doporučiť overených dodávateľov, čím vám ušetrí množstvo času i problémov
 • usporiada priestor tak, aby bol funkčný, mal svoj zmysel a harmóniu
 • ušetrí peniaze tým, že predíde zbytočným chybám a unáhleným rozhodnutiam
 • navrhne harmonické farebné a štýlové riešenie tak, aby vznikol jedinečný priestor s osobitou atmosférou a nie nesúrodá zbierka nábytkových kusov
 • vypracuje presný harmonogram a rozpočet, takže presne viete, do čoho idete
 • vypracuje vizualizácie, čím vám umožní robiť korekcie ešte pred samotnou kúpou zariadenia
 • navrhne riešenia, ktoré by vás pravdepodobne nenapadli.

 

NEBUDEM SA V PRIESTORE, KTORÝ NAVRHOL NIEKTO INÝ, CÍTIŤ CUDZO?

Odpoveď bytovej architektky Silvie Veselej je jednoznačná:
Dobrý interiérový dizajnér sa veľa pýta. Musí zistiť, ako si interiér predstavujete, čo sa vám páči, aké štýly a farby máte radi, ako žije vaša rodina, aké funkcie bude interiér plniť. To je najdôležitejšia fáza projektu, ktorého výsledkom bude návrh interiéru ušitý na mieru.“ Je to zbytočný luxus, ktorý si nemôžete dovoliť? Praktické skúsenosti hlavne zo zahraničia ukazujú, že bytový architekt si takmer vždy na seba zarobil. Ušetril starosti, čas, peniaze. Predišiel zbytočným chybám typu “čo s béžovým kreslom, ktoré na naše veľké prekvapenie vôbec neladí s hnedou sedačkou?

interiérový dizajn, bytový architekt

 

Tri dôvody prečo najať  interiérového dizajnéra

Pomôže vám definovať  váš štýl
Možno presne neviete, čo vlastne chcete. Možno sa vám páči príliš veľa vecí. Alebo každý deň  niečo iné a  rozhodnúť sa v chaose krásnych instagramových obrázkov je  takmer nemožné.

Pomôže vám urobiť rozhodnutia ešte predtým, než budete potrebovať odpoveď
Bytový architekt presne vie, čo vás čaká, predvída a plánuje  jednotlivé  kroky vopred. Vedie vás tak, aby ste sa nemuseli rozhodovať v priebehu jednej minútu a potom to desať rokov  ľutovali.

Privedie so sebou  spoľahlivých partnerov
Dobrý interiérový  dizajnér má za sebou rokmi overenú stavebnú firmu, dobrého stolára, či šikovného  kováča. Nejdete do spolupráce naslepo alebo na základe neoverených  internetových recenzií. Je tu niekto, kto  dodávateľov doporučuje na základe svojich viacročných skúseností.

A v neposlednej rade vám určite ušetrí kopu nervov!!!

interiérový dizajnér

AKO VYBRAŤ BYTOVÉHO ARCHITEKTA

 • Ešte predtým, než začnete hľadať svojho interiérového dizajnéra, pokúste sa ujasniť si  predstavy o svojich potrebách, predstavách a preferenciách. Premyslite si, aký štýl interiéru preferujete, aké sú vaše požiadavky na funkčnosť a estetiku priestoru
 • Začnite vyhľadávaním interiérových dizajnérov vo vašej lokalite. Môžete sa obrátiť na miestne dizajnérske štúdiá, pozrieť si online portfóliá interiérových dizajnérov alebo získať odporúčania od známych
 • Keď identifikujete niekoľko dizajnérov, dôkladne si preštudujte ich portfóliá. Uistite sa, či je ich štýl a estetika. v súlade s vašimi osobnými predstavami
 • S vybraným interiérovým dizajnérom budete tráviť dosť času. Zamerajte sa preto aj na jeho spôsob komunikácie a úroveň istej  „chémie“ medzi vami. Je dôležité, aby ste sa v jeho prítomnosti cítili pozitívne. Aby ste dokázali otvorene komunikovať o svojich potrebách a očakávaniach.  Schopnosť interiérového dizajnéra  počúvať a snažiť sa porozumieť vašim predstavám a očakávaniam je významným predpokladom toho, že sa mu skutočne podarí  pretaviť  ich do výsledku práce.
 • Skúste vyhľadať recenzie a hodnotenia od predchádzajúcich klientov dizajnérov, ktorých zvažujete. Takto môžete získať predstavu o spôsobe práce, komunikačných  schopnostiach a kvalite ich práce.
 • Zistite, aké sú tarify za služby dizajanéra. Uistite sa, že tieto ceny sú v súlade s vašimi finančnými možnosťami a že máte jasnú predstavu o tom, čo je v cene zahrnuté.

Dobrý bytový architekt ponúka prvé osobné stretnutie zdarma

 • Vyberte si viacero dizajnérov a požiadajte o osobné stretnutie. Prvé zoznamovacie stretnutie  by malo byť bezplatné. Diskutujte o vašom projekte, položte otázky a presvedčte sa, že sa vám darí navzájom dobre komunikovať. Uistite sa, že si rozumiete a že sa v prítomnosti dizajnéra cítite  príjemne.
 • Dôverujte svojmu inštinktu a vyberte dizajnéra, ku ktorému  máte dôveru a cítite, že si vás ako klienta váži. Spolupráca s dizajnérom by mala byť príjemná a efektívna.
 • Predtým, než začnete spoluprácu, zistite viac o zmluvných podmienkach a  spôsobe práce interiérového dizajnéra. Uistite sa, že máte jasne stanovené povinnosti oboch strán, rozsah projektu a termíny dodania.

 

interiérový dizajnér

 

Zobraziť všetky návrhy

 

Čítať viac

Share post: