Share

Nadčasový interiér

Nadčasový interiér

Dizajn interiéru v nadčasovom štýle, Staré Mesto, Bratislava

Stále viac a viac klientov sa na nás obracia s prosbou vytvoriť  dizajn  interiéru, ktorý zachová čo najviac  starších cenných kusov nábytku a  začlení ich do moderného  harmonického  celku.

Štýlové kredence, stôl po babičke, či kreslo, na ktorom sedávala mama, sú  súčasťou histórie rodiny.  Nesú v  sebe spomienky a vnášajú do interiéru iný, osobnejší rozmer.

Takýto byt  má emóciu, ktorá často chýba aj drahým luxusným  apartmánom. Posúďte sami.  Toto je jeden z nich.

Dizajn interiéru v nadčasovom štýle

 

Zadanie pre  tento návrh interiéru nebolo  jednoduché. 

Do modernej dispozície bytu bolo treba začleniť štýlové prvky ako kredenc, stôl so stoličkami,  perzské koberce,  lustre a obrazy.   Toto všetko potom skľbiť  tak, aby interiér ako celok pôsobil ľahko, vzdušne, moderne a najmä harmonicky. Chce to veľký cit pre mieru, odvahu, ale aj dôveru klienta. Za tú ďakujeme.

 

Modernejšia, vzdušnejšia dispozícia

Celý byt prešiel úplnou rekonštrukciou, počas ktorej dostal aj modernejšiu dispozíciu.  Jej zmena bytu veľmi prospela. Vstupnú halu sme prepojili s kuchyňou. Od predsiene  sme ju opticky oddelili  len sklenenou stenou.

dizajn interiéru v nadčasovom štýle

Aj obývačka dostala väčší rozmer. Stačilo vybúrať jednu priečku a zmestila sa do nej aj jedáleň. V malej loggii vznikla po jej zasklení milá mini pracovňa. Vo WC,  ktoré  sme presunuli do kúpeľne, pribudol malý šatník. Zo 4-izbového bytu takto vznikol  veľký 3-izbový. Nový byt  však pôsobí oveľa vzdušnejšie a modernejšie.

 

Dizajn interiéru v nadčasovom štýle

 

Moderné knižnice ako spojovací prvok a leitmotív celého bytu

Dizajn interiéru sme začali pripravovať  vo veľkom predstihu.  Bolo nutné zamerať  všetok štýlový nábytok, ktorý si chcel majiteľ ponechať a nájsť  prvok, ktorý prepojí staré s novým. Stali sa ním moderné knižnice, ktoré sa ako hlavný motív  objavujú v celom návrhu.

Dizajn interiéru v nadčasovom štýle

Dizajn interiéru  ako hra kontrastov

Dizajn tohto interiéru sa pohráva s kontrastami. Zámerne stavia ťažšie klasické prvky hneď vedľa tých moderných.  Tak vzniká  potrebná štipka drámy, ktorú poznáme z talianskych interiérov.  Kredenc po babičke sa takto dostal hneď vedľa extra modernej presklenej steny v čiernom  ráme.  Moderná kuchyňa bez horných skriniek sa zasa krásne  vyníma na talianskom obklade so secesným vzorom.

Ku klasickým obrazom  sme pridali nové – moderné a minimalistické. Osadili sme ich však do štýlových rámov. Staré obrazy naopak našli svoje miesto na betónovej stene. V obývačke veľká moderná sedačka pekne kontrastuje  so starým perzským kobercom.  No a betónová stena tvorí originálne  pozadie pre všetok štýlový nábytok, ktorý si majiteľ doniesol z bytu po rodičoch.

Aj návrh  kúpeľne  pokračuje v tom istom štýle. V jej centre stojí  jemne štýlový  luster z krištáľového skla a voľne stojace umývadlo. Lustre  pre nás vyrobila na zákazku talianska  firma v Benátkach.   V kúpeľni sa znovu dostali k slovu secesné obklady. Ako kontrast sme k nim pridali  čierne batérie, modernú  technickú podlahu a „neviditeľné dvere“ bez rámu.

Dizajn interiéru v nadčasovom štýle - kúpeľňa

Celý interiér sa pevne drží v neutrálnej  farebnej škále.  Teakove drevo pekne ladí s  teplou sivou a smotanovo bielou.   K nim pribudlo len niekoľko malých akcentov  v čiernej a jantárovej farbe.

A výsledok? Podľa nás stojí za námahu, ktorú sme projektu venovali my, ale hlavne jeho  spokojný  majiteľ.

dizajn interiéru

 

 

Zobraziť všetky návrhy

 

Čítať viac: Nadčasové interiéry

 

Share post: