Share

Dizajn kuchyne – trendy 2018

Dizajn kuchyne – trendy 2018

Dizajn kuchyne – čo priniesla  posledná edícia Salone del  Mobile?
Zdá sa, že kuchyňa si už definitívne vydobyla svoje miesto priamo v centre obývačky.  Európska dizajnérska elita  zamerala všetko svoje úsilie na to, aby doriešila posledné  nepraktické stránky takéhoto usporiadania  a  na tohoročnej edícii Eurokuchyne v Miláne predstavila  viacero riešení ako skryť to,  čo do obývačky tradične nepatrí. Teda neporiadok a techniku.

dizajn kuchyne - trendy

Kuchynská linka v prevedení dolné skrinky –  horné skrinky pomaly stráca svoje výsostné postavenie.  Všetko, čo sa dá,  zostáva ukryté vo veľkých  zabudovaných skriniach, ktoré sa strácajú medzi dvoma stenami . Do nich by sa mala dostať všetka technika, riad a neporiadok.  Mnohé z riešení dokonca predpokladajú posuvné alebo roletové dvere, za ktorými sa po dovarení ako šibnutím prútika stratí všetok neporiadok.  Skutočným protagonistom  takto riešenej obývačko-kuchyne je stále väčší  ostrov. Ten zabezpečí, že pri varení budete priamo v centre obývačky, v spoločnosti  blízkych či priateľov a nebudete musieť odbiehať od  rozpáleného hrnca.

dizajn kuchyne - trendy

Takto riešená kuchyňa sa stále viac prispôsobuje vzhľadu obývačky. Dostávajú sa do nej  drahšie luxusnejšie materiály , viac dreva , rafinované povrchové úpravy. Celá kuchyňa musí byť v dokonalej harmónii so zvyškom obývačky.  Farebne sa takýto priestor stále rieši  vo veľmi  kľudných   neutrálnych tóninách . Novinkou je, že sem tam sa v malých plochách dostávajú k slovu aj veľmi živé, silné farby . Tohto roku nás na výstave prekvapila predovšetkým oranžová.

dizajn kuchyne - trendy

 

Viac o trendoch v kuchyni

 

Viac o moderných kuchyniach

Share post: