Share

Provensálsky štýl

Provensálsky štýl

Interiér provensálsky štýl

Milujete  sugestívnu, romantickú atmosféru, v ktorej prevláda sviežosť,  zmyselnosť  a zároveň elegancia?

Interiér provensálsky štýl

Ak  máte pritom radi pastelové  farby, provensálsky štýl je pre Vás ako ušitý.
Jeho jedinečnosť  a krásu podčiarknete prírodnými materiálmi ako kameň,  lakované drevo,   tepané železo a romantické kvetinové vzory na  textíliách.
Z farieb použite hlavne tie  pastelové,  ako okrová, fialková, slonová kosť, mimózová žltá a pruská modrá.   Zaujímavým prvkom, ktorý sa oplatí  využiť, je technika decapé, vďaka ktorej vytvoríte  aj zo starých kúskov nábytku  nové a hlavne unikátne, jednoduchým lakovaním a následným patinovaním.Takto môžete osviežiť a zrenovovať komodu  či kredenc po babičke  a váš domov ihneď nadobudne úpne inú dimenziu.  A dušu! Všetko jedinečné, neopakovateľné a unikátne je totiž neskutočne „IN“. Patinu môžte zaujímavo využiť  aj na na stenách, ktoré   tým prinesú  do  priestoru štipku  nevyhnutnej nostalgie. Provance  to je však hlavne zmyselnosť a vôňa  a preto v žiadnom prípade nesmú chýbať mäkké vankúšiky, naberané závesy s kvetinovými vzormi a  neodmysliteľné  levadule.
Záver: renovujte a kombinujte staré s novým. Ušetríte a ešte budete mať doma  unikátnu atmosféru, ktorú Vám bude kde kto závidieť.

Interiér provensálsky štýl

Interiér provensálsky štýl

 

Viac o provensálskom štýle

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.