Share

Milano: Salone del mobile – trendy

Milano: Salone del mobile – trendy

Ak potrebujete nasať riadnu dávku kreatívnej atmosféry – Milánsky nábytkový veľtrh je to najvhodnejšie miesto, kde sa jej nabažiť.
Keďže ju ešte stále cítime pod pokožkou, prinášame Vám aspoň zopár flashov pre potešenie, inšpiráciu či len tak pre radosť.
Hlavným protagonistom tohoročného vydania Salone del mobile bola farba. Kolekcie sa zahalili do svetlých či pastelových odtieňov s akcentami v sýtych farbách.  Videli sme však skutočne veľmi málo bielej. V hlavnej úlohe však zažiarila zelená v prekrásnych odtieňoch petrolejovej či smaragdovej.

Interiér trendy z milánskeho Salone del Mobile

Milánsky veľtrh dal tento rok konečné addio etnickému štýlu a inšpiráciu načerpal predovšetkým v 50-tych rokoch. Priniesol oveľa viac dreva, mramoru na doskách konferenčných stolíkoch a ešte viac sa snažil o spojenie tradícií a modernizmu. Overený mix, ktorý pravdepodobne nikdy nevyjde z módy.

Interiér trendy z milánskeho Salone del Mobile

Dizajnéri sú stále viac a viac nútení reagovať na reálnu situáciu našich domovov a zobrať do úvahy skutočnosť, že byty sú stále menšie a menšie. Preto sa do popredia dostáva dizajn, ktorý je schopný prispôsobiť sa viacerým situáciám. Zo sedačky sa preto dá šmahom ruky vyčariť relaxačné ležadlo. Podrúčky sa menia na opierky, z komody sa dá vytiahnuť celý jedálenský stôl.

Interiér trendy z milánskeho Salone del Mobile

A ak sa v tejto chvíli zamýšľate nad tým, čo letí a ako byť trendy – zafarbite nejakú tú stienku, kúpte si zopár farebných taburetiek a podušiek a dajte zelenú zelenej.

 

Viac inšpirácií z milánskeho Salone del mobile

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.