Share

Milano – Salone del mobile

Milano – Salone del mobile

Čo priniesla 60. edícia medzinárodného veľtrhu Salone del Mobile? 
Po dvoch rokoch nútenej pauzy sa vrátila s takmer maniakálnym dôrazom na detail. Potvrdila, že dominantným štýlom je hlavne minimalizmus, keďže dva roky lockdownov ukázali, ako životne dôležitý je pre nás nezahltený priestor a vzduch. Stále viac sa zotiera hranica medzi exteriérom a interiérom, do bytu /domu sa dostáva viac a viac zelene, vytvárajúcej efekt džungle. 
Nový typ minimalizmu však prichádza s teplejšími zemitými farbami, prírodnými materiálmi a hlavne dôrazom na osobitosť. Tá by sa mala prejaviť hlavne pri dekorovaní – použiť len pár, no veľmi kvalitných, osobitých doplnkov, ktoré vyjadrujú svojráznosť, vkus, spomienky majiteľa. 
Kuchyňa stále viac potláča elektrospotrebiče, digestor sa zmestí do poličky, z varnej dosky zostali len 4 kolieska nakreslené na pracovnej doske… 
Ručné výplety, hrubé textúry, recyklované materiály, veľa mramoru, neutrálna farebná paleta, ale aj žiarivé farby – najmä tmavá červená – to sú highlity, ktorými nás očarila 60. edícia Solone del Mobile, ktorému ani tento rok nestačilo výstavisko a ktorý svojím entuziazmom zaplavil celé Miláno, hlavne jeho sugestívne dizajnové centrá ako Brera. 

Edra

 

Molteni – Dada

Poliform

 

Share post: