Share

Interiérový dizajn – trendy

Interiérový dizajn – trendy

Interiérový dizajn má  za sebou udalosť roka –  60. edíciu medzinárodného veľtrhu Salone del Mobile. Aké trendy  priniesla?
Po dvoch rokoch nútenej pauzy sa vrátila s takmer maniakálnym dôrazom na detail. Potvrdila, že dominantným štýlom je hlavne minimalizmus. Dva roky lockdownov totiž ukázali, ako životne dôležitý je pre nás nezahltený priestor a vzduch. Stále viac sa zotiera hranica medzi exteriérom a interiérom, do bytu /domu sa dostáva viac a viac zelene, vytvárajúcej efekt džungle. 

 

Nový minimalizmus

Nový typ minimalizmu však prichádza s teplejšími zemitými farbami, prírodnými materiálmi a hlavne dôrazom na osobitosť. Tá by sa mala prejaviť hlavne pri dekorovaní – použiť len pár, no veľmi kvalitných, osobitých doplnkov, ktoré vyjadrujú svojráznosť, vkus, spomienky majiteľa. 
Kuchyňa stále viac potláča elektrospotrebiče, digestor sa zmestí do poličky, z varnej dosky zostali len 4 kolieska nakreslené na pracovnej doske… 
Ručné výplety, hrubé textúry, recyklované materiály, veľa mramoru, neutrálna farebná paleta, ale aj žiarivé farby – najmä tmavá červená. To sú highlity, ktorými nás očarila 60. edícia Solone del Mobile. Ako zvyčajne, ani tento rok jej nestačilo výstavisko a svojím entuziazmom zaplavila celé Miláno, hlavne jeho sugestívne dizajnové centrá ako Brera. 

Interiérový dizajn - trendy

Edra

 

Interiérový dizajn - trendy

Molteni – Dada

Interiérový dizajn - trendy

Poliform

 

Čítať viac

 

Trendy v kuchyni

Share post: