Share

Návrh interiéru: Dom s dušou

Návrh interiéru: Dom s dušou

Návrh interiéru domu,  Horský Park, Bratislava
Výzvu začleniť klasickú a luxusnú Selvu do modernejšieho rámca nového návrhu interiéru sme prijali so vzrušujúcim nadšením. Moderné prvky pomohli odľahčiť jej príliš sýtu farebnosť a ťažké tvary.  Štýlové kúsky zasa dodali interiéru osobitosť a teplo, ktoré showroomovým interiérom väčšinou chýbajú.

Návrh interiéru dom s dušou

 

Zámerom tohto návrhu interiéru bolo pomiešať štýly, pohrať sa s kontrastami a to si vyžaduje istú dávku odvahy a najmä myseľ, ktorá je otvorená novým netradičným riešeniam. A tak sa s výzvou museli popasovať aj Kristína a Lukáš. Dnešné moderné ženy a tiež niektorí chlapi  nás však neprestávajú udivovať. Neskostnateli, nezdreveneli, ba čo viac, sú ochotní počúvať a skúsiť veci trošku inak. A to je v dnešnom interiérovom svete menší zázrak.

 

Návrh interiéru Horský Park

 

Výsledok však stojí za to. Návrh interiéru, ktorý v sebe nesie históriu a spomienky celej rodiny.

 

Návrh interiéru Horský Park Návrh interiéru Horský Park

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Návrh interiéru Horský Park Návrh interiéru Horský Park

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hra kontrastov

Návrh interiéru a  následne jeho realizácia potvrdili, že kombináciou rôznych štýlov možno v interiérovom dizajne  vytvoriť unikátne a jedinečné vizuálne efekty.  Je to hra, pri ktorej treba  byť veľmi opatrný a striedmi. Sústrediť sa treba na prvky, ktoré budú  oba  štýly  spájať.  My sme  zvolili farebný  kontrast. K jemne  červenkastej Selve  sme vybrali neutrálnu bledosivú, ktorá sa nesie celým interiérom.
Jeden štýl by mal zostať  dominantným. Ostatné by mali slúžiť ako doplnkové. Odporúčaným pomerom miešania dvoch štýlov je overených  70 : 30. Pomôže udržať priestor vizuálne zladený a zabráni prílišnému chaosu.

Majstrami tohoto jemného umenia sú samozrejme Taliani. A keďže  práve oni založili naše interiérový štúdio, niečo sme sa za tie roky od nich  naučili.

Návrh interiéru Horský Park

Návrh interiéru Horský Park

Návrh interiéru Horský Park

Návrh interiéru Horský Park

 

Návrh interiéru, v ktorom dominuje niekoľko dizajnových kúskov

Do interiéru sme začlenili sedačku od nášho dodávateľa  Saba Italia Opium, ktorej poťah, tak ako je to u všetkých sedačiek z našej ponuky, možno vyzliecť  a oprať.

Návrh interiéru Horský Park - sedačka Opium

Klasický  nábytok doplnili  moderné knižnice  od  spoločnosti Dall´Agnese, drevená  podlaha  talianskej produkcie Garbelotto v tlmenej farebnosti  bielený dub  a koberce  talianskej spoločnosti Carpet Edition.

 

 

Zobraziť všetky návrhy

 

Čítať viac: ako miešať štýly

 

Viac o našej práci

Share post: