Share

Návrh kúpeľne inak

Návrh kúpeľne inak

 

Návrh kúpeľne s netradičnou dispozíciou: Bratislava, Karlova Ves
Uveríte, že táto kúpeľňa nemá ani 6 m2?
Stačila  malá zmena a  priestor kúpeľne sa prevzdušnil a výrazne zosvetlil.  Veľké zrkadlo iluzórne  zväčšilo jej priestor a zabezpečilo o poznanie viac  svetla.

Tu  by ste WC geberit  nečakali

Malou veľkou zmenou v dispozícii kúpeľne je  netradičné umiestnenie WC geberitu do kúpeľňovej skrinky. Kúpeľňa tak získala čistejšiu kompozíciu, v rámci ktorej  je komoda umiestnená v nike od steny po stenu.

Jednoduché  materiály v neutrálnej farebnej škále a veľké zrkadlo na celú stenu sa už postarali o zvyšok.

 

návrh kúpeľne s netradičnou dispozíciou

 

Všetko, čo môže, v kúpeľni levituje. Aj vaňa. Jej zapustený soklík tiež prispieva  k ilúzii, že kúpeľňa vyzerá o  kúsok  väčšia než v skutočnosti je.

Minimalistické detaily

Návrh jednoduchej minimalistickej kúpeľne je postavený na čistých detailoch.  Kompaktná pracovná doska v hrúbke 12 mm umožnila požitie  umývadla s montážou pod dosku. Línia dosky tak mohla zostať čistá, neprerušená  lemom umývadla.

Štruktúrovaný povrch dvierok vytvára krásne efekty svetla a tieňa, vďaka ktorým komoda získala nečakanú dynamiku a hĺbku.  Vertikálne línie záfrezov schovali medzi svojimi linkami delenie komody na jednotlivé skrinky. Vďaka nim pôsobí celá kompozícia kompaktnejšie. Čisté bezúchytkové otváranie skriniek dotvára minimalistický dojem komody.

návrh kúpeľne s netradičnou dispozíciou

 

Hra kontrastov

Technické  prvky ako veľkoplošná dlažba, zrkadlo a  kompaktná doska v betónovom dekóre sú v kontraste s teplým rustikálnym povrchom obkladu a malými akcentami v teplých odtieňoch dreva a prútia. Tie sa krásne vynímajú na inak neutrálnej farebnej palete a tvoria výrazný  farebný akcent.

návrh kúpeľne s netradičnou dispozíciou

 

Vo vnútri  komody našla svoje miesto aj  práčka, perfektne ukrytá medzi líniami záfrezov.  Dva veľké výsuvy ponúkajú dostatok miesta pre  pracie prostriedky i kozmetickú  výbavu rodiny. Vďaka tomu  pôsobí kúpeľňa  čistým, uprataným dojmom.  Minimalistický návrh zostane minimalistickým, len ak bude  v miestnosti  dostatok úložného priestoru.

S doplnkami opatrne

Aj  doplnkami  vystavenými na  komode sme šetrili, keďže sa všetky zdvojnásobujú vlastným odrazom  v zrkadle.

Moderný dojem z kúpeľne umocňuje aj použitie podomietkových batérií  s jemnými zaoblenými líniami z produkcie  talianskej spoločnosti Fratelli Frattini a malých doplnkov v čiernom mate Blomus.

návrh kúpeľne s netradičnou dispozíciou

 

návrh kúpeľne s netradičnou dispozíciou

návrh kúpeľne s netradičnou dispozíciou

 

 

 

Share post: