Share

Knižnice

Knižnice – moderné výkladné skrine
Knižnica je symbolom otvorenej, tvorivej duše. Nič neskrýva, nerieši prach, či neporiadok na očiach nepovolaných… Všetko ako na dlani.
Knihomoľov však v našom živote rapídne ubúda a preto už v modernej knižnici nevystavujeme len knihy. Stáva sa z nich akási výkladná skriňa bytu, v ktorej nájdu miesto spomienky, suveníry z dovolenky, fotografie a iné dekoratívne drobnosti. Takáto knižnica prinesie do interiéru bohémsku ľahkosť, neformálnosť a nonšalantnosť.

Prvok, ktorý dodá jedinečnosť a charakter

Pre dnešné knižnice je typická originálna, asymetrická geometria, ktorá so sebou prináša dávku hravej, nenaškrobenej atmosféry.
Tie najzaujímavejšie modely sa vyznačujú  čistými minimalistickými líniami a akousi beztiažovou  ľahkosťou.  Tú umožňuje patentovaný sytém  neviditeľných spojov, ktorý umožňuje zavesenie knižnice.

interiérové štúdio - knižnice Lago

Knižnice ako deliaca priečka

Z knižnice sa môže stať vynikajúca – ľahká a vzdušná – deliaca priečka, cez ktorú vidno presne toľko, koľko dovolíme.

moderné knižnice

 

interierovy dizajn vychytávky, moderné knižnice

 

V modernej knižnici  môžeme vytvoriť  perfektné miesto pre  TV, ktorá bude o trošku menej kričať ako na prázdnej bielej stene.

moderné knižnice

Levitujúce knižnice

Vzdušné a ľahké knižnice, ktoré  levitujú v priestore – to je typická črta dizajnových knižníc spoločnosti Lago, s príznačným názvom weightless.

moderné knižnice Lago

moderné knižnice Lago

 

 

Viac  o knižniciach Lago

Knižnice v našich návrhoch