Share

Rekonštrukcia exteriéru rodinného domu

Rekonštrukcia exteriéru rodinného domu

Rekonštrukcia exteriéru domu s francúzskym šarmom….

Francúzi si  potrpia na vonkajší dojem, preto sa viac starajú o  exteriér ako o interiér domu.  Taliani naopak  – interiér je  v absolútnom centre ich pozornosti .  No a vo Švédsku vraj ploty takmer nevidno…

Ako to vyzerá s nami Slovákmi? Napriek našej severnej pozícii máme k Švédom ďaleko. Ploty u nás často rastú  do úctyhodných výšok a hrúbok. Pravdepodobne  máme bližšie  k talianskej   filozofii a to čo máme doma,  nemusí vidieť každý.

Vieme však oceniť aj pravý francúsky šarm a sem tam sa pokúsime  vytvoriť ho v našich podmienkach. Posúdte sami. Spojenie gabiónov,  pohľadového betónu a ručnej práce  kováča dokáže pozdvihnúť obyčajný plot na umelecké dielo a majiteľov tohto plotu určite poteší na každý návrat domov.

rekonštrukcia exteriéru domu

Len pre zaujímavosť –  bránička nie je zhotovená z cortenu, ale z plechu, ktorý sa nechal zámerne zhrdzavieť a následne  bol zakonzervovaný.  Plot  nám teda prezradí, že jeho majiteľ disponuje  značnou dávkou chuti experimentovať, potrpí si však na súkromie –  okoliu totiž odhaľuje len to nevyhnutné a o zvyšok  sa postarajú  dobre umiestnené stromy.

rekonštrukcia exteriéru domu

 

Viac o  gabiónoch

Share post: