Share

Interiér v minimalistickom štýle

Interiér v minimalistickom štýle

Interiérový dizajn sa stále nenasýtil ospevovaného minimalismu.
Jeho najvýstižnejšou charakteristikou  je  Mies van der Roheov výrok “Less is more”. Tento štýl totiž redukuje zariadenie  na  najpodstatnejšie minimum a odstraňuje z neho všetko nadbytočné. To všetko s cieľom nechať vyniknúť priestor, ktorý sa považuje za najdôležitejší prvok domu.

Minimalizmus však nie je pre každého. Je to predovšetkým životný štýl.  Do malej komody sa vám totiž nepodarí vtesnať to, čo ste mali ukryté vo dvoch skriniach. .. Minimalista  miluje  extrémny poriadok, uprednostňuje praktickosť, má rád  striedmu eleganciu  e dizajn.

 

Interiérový dizajn - minimalizmus

Interiérový dizajn - minimalizmus

Minimalizmus preferuje čisté línie,  jednoduché zariadenie, kvalitné materiály, neutrálne farby, otvorený priestor.  Prevládajú v ňom uzavreté skrine bez poličiek  na sentimentálne spomienky. No a minimalizmu nie je absolútne možný bez bielej.

Na pozadí takto koncipovaného interiéru krásne vyniknú  jedinečné umelecké solitéry  alebo dizajnérske kúsky. V takomto priestore  sa človek cíti slobodne,  voľne, nič naňho nepadá.

Pre tých, ktorým sa na minimalizme páči predovšetkým vzdušnosť,  no  takýto interiér na nich pôsobí chladne, stačí strohú líniu minimalizmu prerušiť jedným-dvoma prvkami iného štýlu. Napríklad vintage kobercom, či otvorenou knižnicou.

 

 

Interiérový dizajn - minimalizmus

 

Viac o minimalistických interiéroch

Share post: