Share

Rekonštrukcia s novou dispozíciou

Rekonštrukcia s novou dispozíciou

Kompletná rekonštrukcia – Petržalka
Príjemný trojizbový byt na kraji Petržalky prešiel  totálnou rekonštrukciou. Majitelia sa ňu tešili, ale hlavne svedomite pripravili. Základom  úspechu bola nová modernejšia, otvorenejšia dispozícia, ktorá zmenila byt na nepoznanie. Potvrdila, že ani najdrahší nábytok nenahradí  múdro rozložený, vzdušný priestor.

 

rekonštrukcia s novou dispozíciou

 

Spolupráca s mladým párom hudobníkov sa začala ako vždy dlhým “počúvaním”. Možno sa to niekomu bude zdať banálne, ale to jediný spôsob ako spoznať požiadavky, problémy a nové nároky klienta na priestor.
Hneď potom sme začali hľadať novú, čo najdokonalejšiu dispozíciu bytu. Cieľom tohto  kroku je nájsť jedno optimálne riešenie, ktoré dokáže uspokojiť potreby, ale aj priniesť niečo originálne a jedinečné. Ide o najdôležitejšiu etapu  projektu, ktorá prakticky určí cestu, ktorou sa projekt bude ďalej uberať.

Netradičné  riešenie dispozície kuchyne

V rámci novej dispozície boli zbúrané takmer všetky nenosné priečky.  V pôvodnom stave zostala len spálňa. Finálna dispozícia priniesla výrazné zlepšenia v rozložení priestoru. O poznanie väčší priestor dostala k dispozícii obývačka, kde našla svoje miesto aj kuchyňa s veľkým kuchynským  ostrovom. Veľké špajzové skrine sa však presunuli za roh – na chodbu. Táto netradičná dispozícia výrazne odľahčila kuchyňu a prispela  k lepšiemu využitiu chodbového priestoru.

Nové proporcie miestností

Zlepšili sa aj proporcie detskej izby. V aktuálnej podobe je širšia, oveľa svetlejšia a vzdušnejšia. No a napokon, kúpeľňa  získala tiež o kúsok väčšiu plochu, v rámci ktorej sa v nej našlo miesto aj pre zabudovanú práčku a dostatok úložných priestorov. Veľké zrkadlo ešte umocňuje vzdušný a svetlý dojem z nej.

Všetky tieto zmeny sa udiali na úkor pôvodne veľkej chodby, ktorá je v novej dispozícii úplne minimalizovaná. Byt takto získal otvorenejší, modernejší, vzdušný charakter.

Rekonštrukcia a jej harmonogram

 1. Návrh nového dispozičného riešenia
 2. Statický posudok
 3. Ohlásenie rekonštrukcie na stavebnom úrade
 4. Príprava moodboardu – definovanie štýlu, farebnosti, textúr, predstava o hlavných  nábytkových prvkoch a atmosfére bytu
 5. vypracovanie návrhu interiéru a 3D vizualizácií
 6. Príprava výkresov: stavebné práce, nové rozvody: voda, elektrika
 7. Návrh  a výpočet osvetlenia. Výber  svietidiel
 8. Príprava podkladov pre stolársku výrobu
 9. Búracie práce
 10. Murovanie  nových priečok
 11. Nové  rozvody – voda, elektrika
 12. Dokončovacie stavebné práce
 13. Zameranie stolárska firma

 

Aj takto môže vyzerať výsledok rekonštrukcie

 

Chcete vedieť viac o interiérovom dizajne, ktorý tvoríme?

 

Share post: